Vår personal har gedigen erfarenhet och hjälper dig gärna med lösningar för dina behov. Tyngdpunkten ligger på flexibilitet, snabbhet och raka besked. Kontakta oss vid förfrågan om priser, offerter mm. Skickar du e-post då svarar vårt försäljnings- och supportteam dig inom 24 timmar, eller senast nästa arbetsdag.

Slittade band, coils och formatplåt

Tobias Eberstål

Tobias Eberstål

Försäljningschef
+46 736 23 86 76
tobias.eberstal@areco.se

Jimmy Jönsson

Jimmy Jönsson

Säljare
+46 791 42 18 15
jimmy.jonsson@areco.se

Andreas Frohm

Andreas Frohm

Säljare
+46 73 623 86 76
andreas.frohm@areco.se

Christoffer Fugleberg

Christoffer Fugleberg

Innesäljare
+46 762-38 95 37
christoffer.fugleberg@areco.se

Specialstål lösningar, stål och metaller

Johan Zeidler

Johan Zeidler

Divisionschef Specialstål
+46 705-47 21 52
johan.zeidler@areco.se

Ulf Zeidler

Ulf Zeidler

Säljare
+46 705-90 25 97
ulf.zeidler@areco.se

Anders Liljebjörn

Anders Liljebjörn

Säljare
+46 705-20 05 03
anders.liljebjorn@areco.se

Karine Fabert

Karine Fabert

Kundtjänst/Support
+46 31-746 42 02
karine.fabert@areco.se

Johan Wenzel

Johan Wenzel

Kundtjänst/Support
+46 31-746 42 09
johan.wenzel@areco.se

Friedrich Becker

Friedrich Becker

Säljare
+46 736-75 62 16
friedrich.becker@areco.se

Handelsstål och armering

Tomas Haraldsson

Tomas Haraldsson

Innesäljare
+46 709-71 87 60
tomas.haraldsson@areco.se

Thomas Anderberg

Thomas Anderberg

Säljare
+46 791-42 61 46
thomas.anderberg@areco.se

Roger Bengtsson

Roger Bengtsson

Säljare
+46 730-28 89 97
roger.bengtsson@areco.se

Mikael Ericsson

Mikael Ericsson

Säljare
+46 791-42 78 36
mikael.ericsson@areco.se

Metaller

Peter Thun

Peter Thun

Platschef
+46 768 80 02 24
peter.thun@areco.se

Niklas Widen

Niklas Widen

Säljare
+46 768 80 02 29
niklas.widen@areco.se

Tomas Peterson

Tomas Peterson

Säljare
+46 739 88 70 08
tomas.peterson@areco.se

Mikael Andersson

Mikael Andersson

Säljare
+46 739 88 70 09
mikael.andersson@areco.se

Björn Hallberg

Björn Hallberg

Säljare
+46 701 99 20 80
bjorn.hallberg@areco.se

Owe Hallberg

Owe Hallberg

Säljare
+46739 88 70 05
owe.hallberg@areco.se

Jonas Lundqvist

Jonas Lundqvist

Säljare
+46 766 33 85 26
jonas.lundqvist@areco.se

Ledning

Eva Strandberg

Eva Strandberg

Kvalitetsansvarig
0730-44 98 65
eva.strandberg@areco.se